První letošní novinky v hypotékách

Hned v úvodu roku přišli vybrané slovenské banky s několika zásadními změnami. Poskytovatelé se odhodlali ke změnám v nabízených produktech a žadatelům dali možnost dostat se k výhodnějším úvěrem. No a nás samozřejmě tyto novoroční změny v hypotékách zajímají.

Nový hypoteční rok již běží v plném proudu a za těch pár týdnů si klienti stihli v praxi otestovat několik novinek spojených s poskytováním hypoték. Ukázalo se, že nové změny byly veřejností oceněny s otevřenou náručí a žadatelem by měli na cestě za výhodnější hypotékou pouze pomoci. Možná jste ještě nestihli zachytit s čím konkrétním vstoupili některé banky do nového období, takže Vám přinášíme krátký přehled o všem podstatném.

Další zlevnění hypoték

UniCredit Bank – K získání klientů prostřednictvím menšího úrokového zatížení přistoupila jako první v tomto roce UniCredit Bank. Hned na začátku ledna upravila své podmínky a klienti se mohou těšit na úroky již od 1,69%. Tato sazba je však aktuální pouze u úvěrů s 3 nebo 5-letou vázaností a navíc je třeba mít úvěr pojištěný. UniCredit Bank je aktuálně jedinou slovenskou bankou, která má úroky pod 2%.

Prima banka – Pro nižší úroky hypoték se s příchodem roku 2015 rozhodla i prima banka. Jejich úroveň klesla o 0,30%, přesněji na 2,20% při 3-leté a 3,20% při 5-leté vázanosti. Se stejným přístupem se vedení banky postavilo ik hypotéce pro mladé a úrok stanovilo na 0,20%, jelikož je produkt zvýhodněný.

ČSOB – K podobnému zlevnění úroků o 0,30% jako v případě Prima banky přistoupila i ČSOB. Pokles sazby na 2,35% doprovází poskytování účelových hypoúverov s 3 a 5-letou fixací a bezúčelové produkty jsou oceněny sazbou 2,59%. Snížení úroků se týká i hypotéky pro mladé, kterou dostanete s úrokem od 0,33% při 5-leté fixací.

OTP Bank – Ve velkém se v úvodu nového roku zlevňovala iv OTP Bank, akorát se to týká pouze hypoték pro mladé. Při 3-leté vázanosti mohou mladí splácet hypotéku s úročením 0,89% a při 5-ročním nastavení fixace jim poskytnou 0,99%. Celkem lákavá může být i úroková sazba při 10-leté vázanosti, která klesla z předchozích 3,59% na 1,89%.

Na trhu už i sedmiletá fixace

Žadatelé si dosud mohli volit délku fixace úroků z několika variant. Banky jim nabízely možnost vybrat si dobu 1, 2, 3, 5 nebo 10 let. Po novém roce se udála jedna zásadní změna v portfoliu UniCredit Bank a na trh s hypotékami se dostala novinka v podobě 7-leté fixace. Banka zdůvodňuje tento krok výhodností tohoto nastavení, které má být údajně lepší alternativou než oblíbený 5-letý variant. S novou možností fixace je spojen i výhodný úrok od 1,99%, který platí i pro 2-letou fixaci.

V kalendáři máme teprve únor, ale na poli Slovenské hypoték se toho stihlo udát dost. První změny spojené se zlevněním hypoték a exkluzivní novinka v podobě 7-leté fixace se setkali s pozitivními ohlasy, takže vedení bank mohou být se změnami zcela spokojeny. Rok je ještě dlouhý a určitě nás čekají další změny, takže si počkejme na nadcházející vývoj.