Hypotéky

Hypotéky a hypoteční úvěry jsou účelové úvěry poskytovány na investice do nemovitostí. Pokud se právě rozhodujete o koupi bytu, domu nebo pozemku na hypotéku a chcete vědět, ve které bance získáte nejvýhodnější hypoteční úvěr s nejnižším úrokem, jste na správném místě. Zorientovat se v současné nabídce desítek hypotečních úvěrů není vůbec jednoduché. Abyste nemuseli ztrácet čas hledáním aktuálních úrokových sazeb a poplatků na internetových stránkách jednotlivých bank nebo jejich osobní návštěvou, sbíráme a sestavujeme pro Vás přehledné a snadno použitelné tabulky obsahující všechny důležité parametry hypoték.

nabídka hypotéky
nabídka hypotéky

Porovnání hypotečních úvěrů

Srovnání hypoték je rychlé a jednoduché. Pro nalezení té nejlevnější hypotéky stačí, kolik si chcete půjčit a jak dlouho plánujete hypotéku splácet. Pro ještě užší výběr hypotečních úvěrů si můžete zvolit konkrétní délku fixace úrokové sazby. Jelikož výše hypotéky závisí na hodnotě kupované nemovitosti (tzv. LTV), vyplněním hodnoty bytu nebo domu zjistíte, zda hypoteční úvěr pokryje plánovanou investici do nemovitosti. Parametr LTV určuje, do jaké maximální výše z hodnoty kupované nemovitosti Vám banka peníze půjčí. Pokud je LTV 100%, tak hypotečním úvěrem můžete financovat celou kupovanou nemovitost. Pokud je LTV 70%, tak Vám banka půjčí maximálně do výše 70% z hodnoty kupované nemovitosti. LTV je důležitým parametrem pro srovnání hypoték, proto mu prosím věnujte ve výsledné tabulce dostatečnou pozornost.

Všechny hypotéky, které vyhovují vámi zadaným kritériím si můžete porovnat podle těch sloupců v tabulce, pod kterými je modrý trojúhelník. Seřazením údajů v tabulce naleznete hypotéku s nejnižší měsíční splátkou, nejlepším úrokem nebo nejmenším proplacením. Další důležité informace o hypotečních úvěrech jsou v části „Více o hypotékách“ v pravém sloupci. Texty v této sekci Vám poskytnou detailnější pohled na postup vyřízení hypotéky, poplatky spojené s hypotékou, úročení hypotečních úvěrů a fixace úrokových sazeb, podmínky bank pro předčasné splacení hypotéky a mimořádné splátky i podmínky pro přiznání hypotéky pro mladé.