Pro koho je vhodná americká hypotéka?

V současnosti jsou portfolia Slovenská bank složené z několika finančních produktů. Jejich součástí jsou i hypoteční úvěry, kterými poskytovatelé oslovují tisíce klientů. Mezi nabízenými hypoúvermi nesmí chybět ani americké hypotéky, které se u našich žadatelů staly rychle populární.

americká hypotéka
americká hypotéka

Pokud chce být nějaká banka rovnocenným účastníkům trhu a poskytovat svým klientům plnohodnotné služby, žadatelům by měla nabízet i americkou hypotéku. Tento speciální typ programu je dnes běžně využíván a v posledních letech se o něj výrazně zvýšil zájem. I navzdory několika zajímavým výhodám, které tyto hypotéky přinášejí, nemusí být vhodnou volbou pro každého, takže pojďme si o nich říct to nejdůležitější.

Hypotéka bez účelu

Hlavní rozdíl mezi americkou a klasickou hypotékou spočívá v samotném účelu použití půjčených financí. Zatímco u běžných hypoúveroch je povinné vynaložit celou poskytnutou částku výlučně na pořízení nemovitosti, prostředky z americké hypotéky můžete použít na jakékoliv účely. Díky tomu se tento produkt stává vhodným pro dost velkou skupinu žadatelů, kteří se chtějí dostat k flexibilnímu produktu s dobrými podmínkami.

Zabezpečení nemovitostí musí být

I přes velké výhodě vyplývající z nastavení těchto hypoték je třeba připravit na jedno důležité kritérium, kterým je povinnost jistoty, která probíhá ve formě založení konkrétní nemovitosti.

Zabezpečení nemovitostí musí být
Zabezpečení nemovitostí musí být

Zajištění se vyžaduje zejména kvůli vysokým poskytovaným částkám, které se pohybují v podobných cifrách jako běžné hypoteční úvěry. Vedení některých bank déle přemýšlí nad zrušením této podmínky, ale aktuální to není reálné.

Přehled úroků americké hypotéky v našich bankách:

Poskytovatel – typ produktu
doba fixace
Poplatek v €
Max. LTV Úrok od
SLSP – Úvěr na bydlení
5 let
599 70%
2,20%
Tatra banka – Americká hypotéka 5 let
480
80%
2,95%
ČSOB – bezúčelová hypotéka
5 let
0
100%
2,59
VÚB – Bezúčelová flexihypotéka
5 let
480
90%
2,70%
OTP – OTP Americká hypotéka
5 let 0
80%
3,39%
UniCredit Bank- Free Hypoúver 5 let 540 70% 1,99%

Americké hypotéky můžeme vnímat podobně jako běžné spotřební úvěry, akorát jejich podmínky se mírně liší. Výhodou jsou zejména nižší úrokové sazby, které šly dolů současně s poklesem sazeb u ostatních hypoték. Pokud Vám nedělá problém zajištění nemovitostí a potřebujete financovat nějaký jiný účel než bydlení, americká hypotéka bude tím správným produktem pro Vaše potřeby.